Home Atrakcie na Orave - POI Lesnícky náučný chodník
PDF Vytlačiť E-mail

Lesnícky náučný chodník v Oravskej lesnej

lesnícky náučný chodník v oravskej lesnej

 V centre obce na druhom brehu rieky Biela Orava sa nachádza začiatok Lesníckeho náučného chodníka. Túto atrakciu sa podarilo zrealizovať v roku 2005 s pomocou príspevku z Európskych fondov. Najmä pre deti, ale aj pre všetkých milovníkov prírody ponúka táto trasa množstvo zaujímavých informácii o minulosti a súčastnej starostlivosti o les. Celá trasa je vedená lesným porastom v dĺžke niekoľko kilometrov. Turisti si tu môžu prezrieť druhy stromov rastúcich v našich lesoch, spôsob ťažby a prevozu dreva v minulosti, popis živočíchov žijúcich na našom území a mnoho ďalších zaujímavých expozícii situovaných vo voľnej prírode. Výnimočnosťou nie sú ani „expozície“ živých zvierat, ktoré je možné stretnúť počas prechádzky. 

Základné informácie o náučnom chodníku

Kraj: Žilinský
Okres: Námestovo
Chránené územie: CHKO Horná Orava
Východisko: Oravská Lesná, pri autobusovej zastávke, neďaleko Obecného úradu, za ZŠ
Trasa: Oravská Lesná, zastávka SAD, parkovisko - križovatka s asfaltovou cestou Vyhliadka - Pod Rusniačkou - Oravská Lesná
Dĺžka: dĺžka: 3,7 km, prevýšenie 120 m
Čas prechodu: 1,5 - 2 hod.
Počet zastávok: 9
Zameranie chodníka: lesnícke, prírodovedné
Typ chodníka: samoobslužný, okružný, peší, letný
Náročnosť terénu: nenáročný
Náväznosť na turistickú značku: nie je
Prístup: SAD Oravský Podzámok - Hruštín. Z autobusovej zastávky pri Obecnom úrade v Oravskej Lesnej pešo asi 200 m za ZŠ po vyznačenej trase
Rok otvorenia, garant: 2005 Textový sprievodca: skladačka Lesnícky náučný chodník v Oravskej Lesnej (2006)
Kontakt: Lesy SR, š.p., OZ Námestovo
Tel: 043/5520630
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.
Aktuálny stav: NCH je v dobrom stave
Poznámka: na trase sú ohniská, studničky a kryté posedenie s lesnou škôlkou
Posledná zmena ( Pondelok, 16 Marec 2009 07:10 )
 
  • english
  • slovenčina
Reklamný panel

kontakt na ubytovateľa:

tel.:+421 944 209 055

tomas.oparty@snowtravel.sk

 
Rozšírili sme služby - ponúkame možnosť objednania si obedu, alebo teplej večere s donáškou na chatu/apartmán v presne určenú hodinu. Cena menu je cca 3 EUR.
 

Veľká a Malá chata majú TV a satelit v každom apartmáne. Satelitný príjem zabezpečený cez satelit s kartou Skylink, tj. všetky slovenské a české programy. Kartu dostanú hostia pri nástupe na ubytovanie. Karta je pre ubytovaných hostí zdarma. Pre podrobny zoznam TV staníc čítajte viac.

 
, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting